Які переваги має Ягуар XF

Марка Jaguar, можна сказати, закінчила свою історію в сегменті «масового люксу» – її чекає переосмислення та дрейф у бік малотиражних та дуже дорогих іграшок. «Джаги» не змогли змагатися на рівних з Mercedes-Benz, BMW та Audi за балансом розкоші та їздових якостей. Адже 10 років тому, коли з’явився ягуар xf, здавалося, що позиції марки досить міцні. Чи варто купувати цей «уламок колишньої слави»? Дізнаємося, що думають із цього приводу власники.

Які переваги має Ягуар XF

Витоки та техніка

Народження Jaguar XF довелося досить складний період історії марки. Всі інженерно-конструкторські роботи здійснювалися ще тоді, коли Jaguar входив до імперії Ford, але якраз на рік виходу моделі на ринок контроль над компанією перейшов до індійського концерну Tata. Проте зміна власника пройшла гладко, і ця «революція у верхах» ніяк не вплинула на запуск моделі в серію, хоча багато експертів на той час передрікали, що у компанії будуть складнощі з постачанням необхідних компонентів. Конструктори Центру дизайну та інжинірингу використовували як основу для проекту із заводським кодом X250 задньопривідну платформу Ford DEW98. Однак у 2006 році, коли стало зрозуміло, що співпраці з Jaguar приходить кінець, Ford зупинив не тільки всі розробки нових автомобілів на базі цієї платформи, але й збирання серійних моделей.

Справді, автомобіль, який отримав назву Jaguar XF і представлений у вигляді концепту навесні 2007-го на NAIAS у Нью-Йорку, а у вигляді серійного автомобіля – восени того ж року у Франкфурті, мав чимало спільних компонентів із автомобілями Ford. В першу чергу це стосувалося лінійки двигунів: ранні XF оснащувалися бензиновим турбомотором Ford Ecoboost об’ємом 2,0 літра і потужністю 240 к.с., трилітровим 238-сильним атмосферним V6 Jaguar AJ 126 (що є дещо модифікованим Ford Duratec). Фордовське коріння мало і дизельні V6 Lion (Ford AJD) об’ємом 2,7 л (204 л.с.) та 3,0 літра потужністю 240 або 275 л.с. (з 2009 року XF оснащувався лише трилітровими дизелями).

Тим, хто вирішить придбати Jaguar XF як єдиний сімейний автомобіль, обов’язково потрібно взяти до уваги таку обставину: англійські конструктори, звичайно ж, дещо змінили пріоритети в порівнянні з тими часами, коли вони примудрялися зробити п’ятиметровий седан із салоном чи не меншого об’єму, ніж у класичних жигулів. Тим не менш, простір на другому ряду сидінь XF ніяк не можна віднести до сильних сторін моделі.

Які переваги має Ягуар XF

Натомість зовнішність коханого «Кота» зазвичай є предметом законної гордості власників: зібраний, спортивний, агресивний. Є відчуття, що він і справді готується до стрибка. Він незвичайний, він запам’ятовується, не набридає. Багато хто свого часу зважився на покупку саме тому, що на них справив незабутнє враження дизайн моделі: «На Ягуар, чесно кажучи, я запал досить давно – дизайн просто заворожує».

Оформлення внутрішнього простору Jaguar XF викликає у власників суцільні захоплення. «Один із останніх англійських автомобілів для тих, хто не любить дешевий пластмасовий інтер’єр», «Сів за кермо і… все подобається: торпедо обтягнуте шкірою, пластмаси майже ніде немає! Скрізь шкіра, дерево та алюміній!», «Щоразу сідати в салон «кота» – це справжня насолода. Суперські матеріали, дизайн: дорого, багато».

Багато авторів відгуків ставлять якість обробки салону Jaguar вище, ніж німецьких і японських конкурентів, і аж ніяк не тому, що вони «солодше хрону нічого не пробували» — багато хто з них до придбання «англійської кішки» якраз і їздили на Мерседесах, Ауді, Лексуси та Інфініті. Просто після салонів Jaguar XF інтер’єри інших преміальних автомобілів здаються дещо несмачними і простакуватими.

Spread the love