Особливості ресор для напівпричепів

Напівпричіп – це незамінна техніка, яка використовується для перевезення великовагових вантажів. Важливими є всі характеристики, що впливають на його надійність, вантажопідйомність. Якщо постає питання про купівлю напівпричепа, потрібно звертати увагу на такий елемент як підвіска. Вона відповідає за важливу функцію, від якої залежить збереження вантажу та загалом працездатність транспорту.

ЩО ТАКЕ ПІДВІСКА АВТОПОЇЗДУ

Обов’язковий механізм, що знижує вібрацію, що з’являється при їзді бездоріжжям, називається підвіскою. Крім того, вона зменшує рівень акустичного забруднення, що утворюється під час пересування транспортного засобу.

Завдання механізму – виключення підвищення показників крену вище за допустимий рівень, який визначається виробником.

Підвіска відповідає за гасіння коливань та нахилів, які з’являються при переїзді через круті повороти або через екстрене гальмування.

Особливості ресор для напівпричепів

Складові частини (незалежно від типу):

  1. Пружні деталі, що гарантують плавну їзду на дорогах із будь-яким покриттям.
  2. Елементи, що з’єднують ходову частину із колесами.
  3. Комплектуючі, що гасять коливання.
  4. Стабілізатори, що зменшують бічні крени в поворотах.

РІЗНОВИДНОСТІ ПІДВІСОК ВАНТАЖНИКІВ

Незалежно від виду вантажного автомобіля, нижня частина представлена ​​майже ідентичним набором компонентів. Майже всі автопоїзди оснащуються підвіскою пневматичного або ресорного типу.

ПНЕВМАТИЧНА

Її винайшли близько сорока років тому. Вона впевнено займає позицію лідера, оскільки більшість вантажних транспортних засобів оснащені нею. Підвіски пневматичного типу не призначені для роботи в екстремальних умовах. Вони гарантують плавну їзду вантажної машини без шкоди покриття дороги.

При такому типі підвіски рама автомобіля з’єднується з мостом за допомогою пневмоподушки — гумового пружного компонента, що забезпечує придушення коливань. Витратниками у такому разі стають пневмобалон та амортизатори. На випадок розриву пневмоподушки є страхувальний трос, який не можна знімати.

Пневматичні підвіски використовуються переважно для далеких рейсів на магістралях. Такий вид підвіски характерний для напівресор та інтегрованих важелів.

РЕСОРНА

Ресори існують уже сотні років. Вперше вони з’явилися за часів карет. З роками механізми модернізувалися та вдосконалювалися. Вантажні автомобілі, які експлуатуються в складних умовах роботи, їздять бездоріжжям, як правило, припускають використання ресорної підвіски.

Розташовуються вони над мостом, утримуючи вісь напівпричепа. На фурі також кріпляться вушка крайніх ресор, які гарантують безпеку установки та плавність ходу. Під час руху вони беруть на себе практично все навантаження. Ресори можна назвати несучим вузлом. Недоліком є ​​те, що вона має жорстку установку, тому не всі вантажі здатні витримати її.

Підвіска ресора для причепа легко справляється з бездоріжжям, оскільки листи для неї роблять з надійної сталі. Її найчастіше використовують для місцевих перевезень спецтехнікою.

Особливості ресор для напівпричепів

ДОДАТКОВІ ТИПИ

Ресорні та пневматичні – найпоширеніші типи підвісок, однак у поодиноких випадках використовуються й інші:

  1. Торсійна (гумно-джгутова). Проста підвіска для причепів вагою 2500 кг. Зменшує коливальні рухи вантажу, має мінімальну відстань між рамою та віссю причепа, гарантує відмінні амортизуючі властивості. Не вимагають підшипників та мастила. Недолік – малий запас ходу, тому найчастіше зустрічається лише у позашляховиках.
  2. Пружинна. Має великий хід, гарантує плавне транспортування завдяки здатності пружин сприймати великі навантаження. Попри це не часто використовується на вантажних авто.

ОСОБЛИВОСТІ ПРИСТРОЇ ПІДВІСКИ

Різні фірми, що випускають підвіски, можуть пропонувати механізми з однаковою довжиною осі, але різним ходом. Надійність та експлуатаційні властивості вантажівок залежать не тільки від типу та довжини осі. Хід підвіски має не менш вагоме значення, оскільки вона забезпечує збереження техніки та вантажу. Найбільш поширені осі – SAF та BPW. Остання має круглу балку, використовується найчастіше за інших. Такими підвісками оснащуються багато автопричепів.

При покупці вантажного транспорту важливо звертати увагу на місце розташування подушки:

  1. На осі. Найнадійніший спосіб. Чим вище рівень розташування амортизатора та кронштейна, тим краще експлуатаційні властивості механізму.
  2. Біля осі.
  3. На рамі.

У різних конструкціях нахил амортизатора відрізняється. Переважним є вертикальне розташування. Чим більший кут нахилу, тим складніше техніці проходити бездоріжжям.

Якість підвіски має не менш важливе значення. Якщо під час їзди з’являється менше вібрацій, це означає, що транспортний засіб пропрацює довше. При виборі автопоїзда слід враховувати, що дешеві транспортні засоби можуть призвести до великих витрат через поломки, а також незручності під час експлуатації.

Вибір підвісок повинен ґрунтуватися на різних умовах, про які ми згадували вище.

Spread the love